tel.: 723 598 853, vet. ordinace: 728 237 512   
Psí osudy
Abychom vám o kousek více přiblížili jak se v útulku žije, rozhodli jsme se postupně zveřejňovat příběhy psů. Každý zanechal svou chlupatou stopu - někdy smutnou, někdy veselou.
rok 2021 rok 2020
Dusty – důležitý svědek (příběh jednoho štěněte)
Tento příběh začíná v lese CHKO Brdy, kde byly odchyceny dvě hladové fenky a převezeny na oddělení MP Strašice. Když se k nim v patřičné době nepřihlásil žádný majitel, putovaly obě psí holky do útulku v Borovně. Starší asi 4letá Milka a mladší, pravděpodobně její dcera, odhadem jednoletá Madlenka. Ještě než proběhla karanténa, ukázalo se, že Madlenka přes svůj nízký věk se už ve správnou chvíli potkala se sympatickým psem a je březí. Narodili se tři pěkní psí kluci. Valíšek, Conorek a Dustík.
První si novou rodinu našla Milka – má velmi důležitý post – střeží státní správu. Štěnata se rozešla do svých stálých domovů, jen co dorostla přiměřeného věku a Madlenka má také pelíšek na místě plném lásky.
Dustík, na rozdíl od svého brášky Conorka, který bohužel vlivem genetické poruchy, pravděpodobbně i špatnou výživou v začátku březosti a nízkým věkem fenky, onemocněl autoimunitním onemocněním a přes veškerou péči a léčbu odešel do psího ráje velmi brzy v náručí smutných páníčků, má úplně jinou výbavu genů – je to totiž psí Belmondo. Lumpík, zloděj, dareba, kterému žádná akce a legrace není cizí (jen to páníčkové někdy špatně chápou, že je to právě ta legrace) s výrazem, kterému odpustíte i rozkousané italské kozačky. Díky tomu výrazu a šťastné, veselé a kamarádské povaze nejspíš své milující páníčky stále má přes to, že okousaných věcí má na kontě dostatek včetně stylového psího záchodku (umělá tráva skvěle čistí zuby a ve zbytku se docela dobře spalo). Páníčka se snaží naučit hry jako na honěnou (ukrást a utíkat kolem zahrady s něčím co zrovna nutně potřebuje) a třeba taky na schovku (jestli najde všechny rozsypané šroubky v trávě?). Někdy to jde ztuha, ale oni se to páníčkové naučí. Aby se Dustíkovi někde neztratili, pro jistotu si je pořádně hlídá - hodně s nimi cestuje a chodí na výlety. Na Sněžce byl důležitým svědkem při velké události – oficiálním zasnoubení těch svých dvounožců co si je adoptoval. Tak mu držte palce, ať se mu povede je řádně vychovat.