tel.: 723 598 853, vet. ordinace: 728 237 512  
Vítejte na stránkách Víceúčelového zařízení Borovno
občanské sdružení Storgé provozující Víceúčelové zařízení Borovno vzniklo v roce 2011 s cílem řešit problematiku toulavých, opuštěných nebo týraných psů v regionu Plzeň – jih.
V té době jsme se rozhodli vybudovat zařízení, které by těmto psům poskytlo dočasný domov a péči. Po dlouhém hledání jsme proto odkoupili zemědělský objekt v obci Borovno a v průběhu let ho přestavěli na útulek pro psy, který v regionu dlouhodobě chyběl.
Jak je z názvu Víceúčelové zařízení Borovno patrné, nezůstalo jenom u útulku. Protože nás psí svět a kynologie baví, postupně rozšiřujeme naši činnost o další aktivity - agility, canisterapii, besedy, semináře, hotel pro psy aj.
A proč jsme zvolili název Storgé?
Storgé je jedno ze starořeckých označení pro lásku - silný citový vztah mezi přáteli nebo příbuznými založený na vzájemné péči. A právě v duchu těchto hodnot se snažíme pečovat o naše svěřence.
Doufáme, že se nám to daří. Budeme rádi, když se k nám přijedete podívat a posoudíte sami...
Výběh pro psy,
to, co nám v útulku opravdu hodně moc chybí, je venkovní výběh pro psy. Snažíme se denně vzít všechny psí obyvatele na procházku, ale při větším počtu psů to není tak, jak bychom si představovali. Naši čtyřnozí přátelé se potřebují vyběhat, vylítat, vyřádit, pohrát... Proto jsme přikoupili i přilehlý pozemek k útulku, avšak vzhledem k jeho zoufalému stavu a také ceně kvalitního oplocení s podhrabníky to nebude levná záležitost. Proto prosíme všechny, kdo má chuť a zájem přispět na dobrou věc, o zaslání libovolné částky na transparentní sbírkový účet číslo 933 900 9339/0800 (Česká Spořitelna).
O stavu peněz na účtu a zahájení prací na pozemku budeme průběžně informovat.
Všem dárcům předem děkujeme!
Místo pro venkovní výběhy. Místo pro venkovní výběhy. Místo pro venkovní výběhy.
Tak od jara se pomalu, ale jistě buduje :-) Zahájily se uklízecí, vyklízecí a bagrovací práce v okolí útulku... Částka 58 000 Kč z transparentního účtu byla použita na zaplacení bagrovacích prací a nákupu zeminy na vyrovnání terénu, viz. foto. Veškeré dokumenty a faktury proplacené z transparentního účtu jsou k nahlédnutí po vyžádání v kanceláři útulku. Děkujeme!
Místo pro venkovní výběhy. Místo pro venkovní výběhy. Místo pro venkovní výběhy.
Plzeňský kraj
Nově v útulku:
Storge z.s., víceúčelové zařízení Borovno - pes v útulku
Hledá se majitel!
Pohlaví: pes
Plemeno: x
Velikost: malý
Přibližný věk: mladý
Nalezen: 1. listopadu 2019, Rožmitál pod Třemšínem
Další informace: Dnes (1.11.) byl v Rožmitále pod Třemšínem nalezen tento mladý pejsek, hledá se majitel! zobrazit fotky >>>
Psi k osvojení:
Storge z.s., víceúčelové zařízení Borovno - pes v útulku
Jméno: Peggy
Pohlaví: fena
Plemeno: kříženka amstaff
Velikost: velká
Přibližný věk: 14 let
Další informace: Peggy je cca 14 ti letá psí dáma, kříženec amstaff. Je to fenka, která neměla veselý život, ale přesto si svůj podzim života nesmírně užívá. Raduje se z každého dne, z každé procházky, každičkého kontaktu a pohlazení. Má ráda lidskou společnost, zejména děti, psy příliš nemusí. Potřebuje častěji venčit, ale vyžaduje zároveň teplý domov a zázemí, takže ideální bude vytápěný prostor, odkud si bude moci vyběhnout na potřebu. Na Peggy je možno uplatnit program Nadačního fondu Psí naděje, která podporuje majitele adoptovaných psích seniorů z útulku. zobrazit fotky >>>
Storge z.s., víceúčelové zařízení Borovno - pes v útulku
Jméno: Kess
Pohlaví: fena
Plemeno: x bígl
Velikost: střední
Přibližný věk: 9 let
Další informace: Hledáme domov pro Kess, 9 letou kříženou zdravou bígličku, jemné povahy, která bude vhodným kamarádem aktivnějšímu seniorovi nebo člověku pracujícímu doma. Kess se po smrti páníčka zbořil svět, nevydrží dlouho o samotě, max 2 - 3 hod... Jinak je to úžasná, citlivá, chytrá a čistotná psí dáma. Ostatní pejsky neřeší, je zvyklá žít s kočkami, dětem a cizím lidem se spíše vyhýbá - má distingovanou povahu. Když člověka pozná, je nesmírně přátelská a mazlivá. Výborná psí parťačka, která miluje pohyb, vycházky a výlety i 20 km bez problémů, doma má ráda teplý pelíšek nebo páníčkovu postel:-) zobrazit fotky >>>
Storge z.s., víceúčelové zařízení Borovno - pes v útulku
Jméno: Nessie
Pohlaví: fena
Plemeno: bígl
Velikost: střední
Přibližný věk: 3-4 roky
Další informace: Novou milující rodinu hledá nádherná 3 - 4 letá bicolorní bíglička Nessie, která byla do útulku umístěna spolkem Bígl v nouzi. Děkujeme Lubor Lamik Klenc za dovoz a péči. Nessie je úžasná, mazlivá, kontaktní a jemná fenka, která miluje společnost lidí, dětí i ostatních psů. Je zdravá, čistotná a připravená odjet do nového domova, kde na ní konečně najdou čas, poskytnou jí vycházky, zábavu, teplý pelíšek a hlavně lidskou společnost, po které tolik touží. zobrazit fotky >>>
více >>>

Srdečně zveme:
zobrazit leták v: PDF, JPG1, JPG2
(zasílat na email storge2011@gmail.com)